Neler yeni
RexGaming.net-En İyi Oyun Ve Bilgi Paylaşım Plartformu

Merhaba Ziyaretçi! Forumu Yeni Ziyaret Ediyorsan Üye OL! Eger Üyeligin Varsa Lütfen Giriş Yap

CS:GO – Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

serkankacan

Aktif Üye
Katılım
2 Eyl 2019
Mesajlar
107
Tepkime puanı
1
Puanları
16
Cs:Go İle İlgili Bilmeniz Gereken Bazı Temel Bilgiler :
Bu makelemde sizlere CS:GO ‘ ya yeni başlayanların veya temelleri tekrar etmek isteyen arkadaşlar için cs:go hakkında bilmeniz gereken bilgileri vereceğim .
Bazı bilgiler :

1-)
İlk olarak şunu söylemeliyim ki asla ısınmadan bir maça girmeyin . İster rütbeniz Silver isterseniz Mge olsun hiç fark etmez.
Oyuna ısınmadan girmeniz hem rütbeniz açısından tehdit oluştururken hem de takım arkadaşlarınızı çıldırtmanıza onların da hakkını yemenize sebep olabilir.
2-) Oyunu beraber oynamak için kendinize arkadaş edinin örneğin rekabetçi modunda kendinize 5 kişilik bir ekip oluşturabilirsiniz.
Oyunda ekip kurmanın yararı size şu olacaktır ki ,
Hem takımınızla birbirinizi tanımış olacaksınız hem de oyundaki trollerden uzak kalmış olursunuz buda sizi daha fazla galibiyete götürür.
3-) Farklı haritalar deneyin örneğin genelde birçok kişi sürekli Dust 2 haritasını oynuyor .
Oyunda rekabetçi modunda farklı haritalar denerseniz sizin için büyük yararı olacaktır . Hem durmadan aynı haritayı oynayıp oyundan sıkılmazsınız hem de rütbe atlamanız daha kolay bir hale gelecektir .
4-) Kendinizden yüksek rütbeler ile rekabetçi girmeyin .
Örneğin sizin rütbeniz silver 2 takım arkadaşlarınızdan birinin rütbesi ise nova 4 oyuna girdiğinizde karşınıza sizden daha güçlü rakip çıkar ve rütbenizi tehdit eder .

5-) Profosyenel oyuncuları izleyin.
Youtube veya Twitch de yayın yapan bir sürü yayıncı var onları izleyerek hem haritanın taktiklerini hem de başka konularda bilgi edinebilirsiniz.
6-) Zırh almayı unutmayın
Zırh almanız oyun açısından çok önemlidir. Hem canınızı ciddi bir şekilde arttırır hem de aldığınız kask sayesinde kafadan tek yemezsiniz.

7-) Kod kullanın
Özellikle rekabetçide takım arkadaşlarınızı görme kodunu aktif edin. Ani bir refleksle arkadaşınıza vurup para cezası ve ilerlerse ban yiyebilirsiniz.
Takım arkadaşı görme kodu : +cl_show_team_equipment
Herhangi bir ban yeme durumu söz konusu değildir !

😎
Durmadan Rushlamayın
Rush ‘lamak bazen iyi bir seçim olabilir fakat yediğiniz tek bir flashla raunt ‘unuz bitebilir.

9-) dur – vur taktiği:
Bu taktik, pro CS:GO oyuncularının diğer oyuncuları ezip geçmek için kullandığı bir vuruş taktiğidir. Bazı pro oyuncular, bu taktiği doğal olarak kullandıklarından haberleri bile yok,
Çünkü oyun stilleri tamamen bu hareket üzerine oturmuştur. Bu taktiği basitçe açıklamak gerekirse,
Gittiğiniz yönün tersi yöne tuşa basarak momenti sıfırlayıp yerinizde sabit durmak diyebiliriz. Örneğin, a tuşuna basıp giderken bir anda d tuşuna da basarsanız karakteriniz en kısa sürede duracaktır. Ama a tuşuna basarken bu taktiği uygulamazsanız, tuşu bıraksanız da karakteriniz a yönüne biraz daha gidecektir. Bu taktiği boş bir sunucuda duvara ateş ederek çalışabilirsiniz. Bu counter strike hedef geliştirme taktiği ile emin olun daha çok düşman öldürebileceksiniz.
10-) Eğilmek yasak:
Eğer yeni bir oyuncuysanız eğilme tuşunu oyundan bir süreliğine kaldırmanızı öneriyoruz. Yeni oyuncular genellikle panik anlarında anında eğilip hem doğru dürüst nişan alamıyor, hem de kolay lokma oluyorlar. Bu yüzden CS:GO oynamaya yeni başlamışsanız, söyleyelim: ölmemek için eğilmek hiç de iyi bir taktik değildir.
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!